Wybieramy konto oszczędnościowe dla dziecka

Bankowe konto oszczędnościowe nie tylko pozwala nam na gromadzenie pieniędzy, ale również dzięki niemu, możemy sporo zyskać. Wszystko zależy od tego, gdzie ulokujemy nasze oszczędności.
Obecnie najlepsza ofertę na rynku spośród kont oszczędnościowych ma Volkswagen Bank direct, który oferuje oprocentowanie 4 proc. oraz darmowe prowadzenie konta i darmowe przelewy, co przy koncie oszczędnościowym jest dużą zaletą.
Alior Bank również posiada ciekawą ofertę.

Konto oszczędnościowe Aliora daje nam oprocentowanie do 4 proc. i jak w poprzednim banku – darmowe prowadzenie.
Ciekawym rozwiązaniem jest też mBank konto oszczędnościowe Emax oraz Emax plus. Oba konta pozwalają na oszczędzanie naszych odłożonych pieniędzy.
Konto Emax oprocentowane jest jedynie na 1 proc. natomiast Emax plus daje nam oprocentowanie w wysokości 3,88 proc., 3.20 proc. oraz 3 proc.

Porównując jednak wszystkie wszystkie oferty możemy zauważyć, że najlepsze konto oszczędnościowe posiada na samym początku wspomniany Volkswagen Bank direct.
Bank BGŻ BNP oferuje również atrakcyjne oprocentowanie. Tak zwana dobo lokata, której oprocentowanie wynosi do 4,0 proc. w skali roku.

Jak obecnie w każdym banku, za prowadzenie takiego konta nie musimy nic płacić, ale, nasz obrót miesięczny musi być w minimalnej wysokości 100zł. Przelewy w obrębie kraju są bezpłatne tak jak i wydanie karty płatniczej, która z kolei jest bezpłatna jeśli znowu – wydamy nią symboliczne 100zł.

Jak więc widać, możemy niekiedy dużo zyskać dzięki kontom oszczędnościowym. Wystarczy jedynie otworzyć odpowiednie konto bankowe.