Student też potrzebuje konta bankowego!

Coraz więcej młodych osób posiada swoje własne konta bankowe. Faktycznie w dzisiejszych czasach to już podstawa. Tym bardziej jeśli chodzi o studentów. Jest to grupa społeczna, dla której posiadanie konta czy karty to bezpieczna opcja. Wielu uczniów otrzymuje stypendia, które właśnie wykonywane są za pomocą przelewu internetowego. Dzisiaj to już norma, do której każdy z nas musi się przystosować.

 

Jakie jest najlepsze konto dla żaka?

Zanim przejdziemy do szczegółów pamiętajmy, że z uwagi na fakt, że to bardzo popularny produkt bankowy to nie znajdziemy tam zbyt wielu opłat. Dlatego też jeśli jesteś młodą osobą, typowym studentem, który oszczędza każdy zarobiony pieniądz to wiedz, że banki tutaj nie muszą naciągać na dodatkowe koszta.

Jeśli zamierzamy prowadzić konto bankowe dla studenta to w większości przypadków będzie to darmowa usługa. Przechodząc do wyboru najlepszego konta dla żaka warto skorzystać z porównania wszystkich dostępnych ofert i wybrać tę najlepszą. Jako, że jego posiadaczem ma być student z pewnością najważniejsze parametry, które będą nas interesowały to przede wszystkim koszty prowadzenia rachunku. Ale tutaj nie liczmy na rachunki z tego tytułu. To już jest normalnym zjawiskiem, że nie płacimy za to ani złotówki.

Również wykonywanie przelewów internetowych powinno być czynnością, za którą nie powinniśmy płacić. Te dwie opcje są darmowe.

 

Dlatego nie naciągajmy się na zbędne koszta wybierając pierwszy lepszy bank, który dopiero wchodzi z takim produktem i pobiera za to opłaty. W przypadku studentów liczą się opłaty za kartę. Bank musi w końcu na nas zarobić, a karta jest tego odpowiednim przykładem.

Nie są to duże koszta – około kilku złoty. Ale niekiedy i te można zniwelować do zera jeśli np. zapłacimy kartą trzy razy w sklepie, co dla studentów nie jest większym problemem. Konta bankowe różnią się tym od zwykłych kont osobistych, że w tym przypadku studenci mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Każdy bank kusi innymi opcjami.

 

mBank proponuje nam prawie 50% zniżki w tysiącach sklepach, kiedy to Bank SMART oferuje bony pieniężne na jedzenie zamawiane online.