Przedstawiamy Nasz ranking najlepszych lokat

Coraz więcej Polaków interesuje się tematem oszczędzania. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ tzw. zaskórniaki często ratują nas z opresji finansowych. Oszczędzanie może naprawdę dawać wiele pozytywnych emocji, a my sami możemy być z siebie dumni.

Ważne jest, aby coraz więcej nas interesowały się tematyką oszczędzania. Nie muszą być to duże kwoty, mimo tego przyjęło się, że powinno się oszczędzać nawet 20% swojego wynagrodzenia. I tak jeśli jesteśmy singlami i zarabiamy np. 1200 złoty to 240 złoty powinniśmy odłożyć.

Czy to dużo?

To wszystko zależy od wielu czynników, przede wszystkim od naszego stylu życia, sytuacji w rodzinie, itp. Jeśli ta kwota jest dla nas za duża to nie rezygnujmy z tego zupełnie, po prostu zmniejszmy tą kwotę nawet do 100 złoty. Takie myślenie to jedno, pozostaje nam następnie ulokować w rozsądnym miejscu nasze oszczędności. Opcja najmniej korzystna to lokowanie tych pieniędzy w domu.

Po pierwsze nie są one zbyt bezpieczne, po drugie nie pracują na nas. Kiedy uzbieramy chociażby kilka tysięcy złoty to możemy liczyć na niewielki zarobek zakładając chociażby konto oszczędnościowe w banku . Ale w tym przypadku oprocentowanie nie jest zbyt korzystne. Lepiej zainteresować się lokatą chociażby na trzy miesiące. Takie zachowanie pozwoli nam wybierać częściej korzystniejsze dla nas oferty.

 

Kiedy szukamy najlepszej lokaty bankowej warto spojrzeć oczywiście na rubrykę – oprocentowanie. W tym przypadku oferta jest nieco lepsza niżeli w przypadku kont oszczędnościowych. Poza tym oferty lokat są często zmienne. Warto być na bieżąco z tematem, a przede wszystkim w okresie upływu terminu naszej ostatniej założonej lokaty. Może nam w tym pomóc ranking najlepszych lokat bankowych na 2016 rok.

W jednym miejscu znajdziemy najciekawsze oferty, które są godne naszego zainteresowania. Często możemy także poczytać o nich ciekawe artykuły zachęcające. Jednak niezależnie od tego jaka byłaby to lokata, najważniejsze jest, że nasze pieniądze zarabiają. Zdarzają się również sytuacje, w których ludzie mają tak wysokie kwoty ulokowane na lokatach, że potrafią żyć z ich odsetek.