Porównywarka kont osobistych

Wiele osób zastanawia się nad istotą powstania i funkcjonowania porównywarek kont osobistych. Czy to takie trudne wybrać odpowiedni bank, w nim ciekawą ofertę na rachunek bankowy i po prostu go założyć?

Owszem, sprawa ta z pozoru wydaje się prosta. Nie mamy czasu na chodzenie po placówkach bankowych i spędzaniu tam co najmniej kilkunastu minut, by zapytać o ofertę na konta osobiste. Mimo wszystko musimy wiedzieć, że w dzisiejszych czasach, kiedy na rynku jest tak duża konkurencja przy wyborze odpowiedniego konta bankowego możemy jeszcze zyskać. O opłatach oczywiście w większości przypadkach możemy zapomnieć. Dzisiaj ten produkt jest w większości przypadkach zupełnie darmowy.

 

Na czym zatem zarabia bank?

Bywa i tak, że w ogóle nie zarabia, ale chodzi tu o coś więcej. Instytucje bankowe kuszą swoich nowych klientów darmowymi kontami osobistymi, ponieważ wiedzą, że każdy z nas je chce posiadać. Kiedy już bank zdobędzie klienta może w przyszłości oferować mu inne swoje produkty, chociażby kredyty czy lokaty. Dostęp do takiego klienta jest o wiele prostszy.

Poza tym sami konsumenci decydują się częściej na np. lokatę właśnie w tym banku, w którym mają konto. Pomijając opłaty za prowadzenie konta czy robienie przelewów – co jest już podstawą, że one one zerowe, warto zwrócić uwagę na inne parametry.

 

Porównywarka kont osobistych,

pozwoli nam zapomnieć o chodzeniu do placówek banku. Posiadając dostęp do Internetu niemal w kilka minut możemy porównać ofertę większości banków, które działają na rynku.


W przypadku kont osobistych ważne jest wypłacanie z bankomatów. Czy jest ono darmowe, czy możemy wypłacać z nich tylko w Polsce, itp. To co jeszcze powinno nas zainteresować, a często jest miłym zaskoczeniem to promocje. Na przykład bank BGŻ BNP proponuje nam w ramach dodatkowych promocji nieoprocentowany kredyt.

 

Pamiętajmy jednak, aby przez skorzystaniem z porównywarki kont osobistych sprawdzić czy dane są na bieżąco aktualizowane. Oferty niektórych banków mogą się już bowiem zmienić.