Po co dziecku konto w banku ? Czy warto ?

Konto w Alior Banku nieco różni się od konta w takim banku jak dla przykładu PKO BP S.A.
Za prowadzenie konta w Aliorze nie płacimy ani grosza, dotyczy to również robienia przelewów w placówce banku jak i w punktach Aliora na terenie całej Polski.

Tenże Bank oferuje nam również darmową obsługę konta przez Internet co w dzisiejszych czasach jest dużą zaletą ale i standardem który praktycznie funkcjonuje już w każdym banku. Czym się wyróżnia konto w Aliorze?
Gotówkę może nam przynieść do domu nasz listonosz, jeśli tylko wyrazimy taką potrzebę.

Jeśli wiec nie chcemy wychodzić z domu, a konto internetowe jest nam przydatne z pewnością jest to konto dla nas.

Darmowe konto w banku dla dziecka to dzisiaj flagowa oferta większości banków, ale przynajmniej tylko część z nich rzeczywiście rezygnuje z pobierania opłat (jak np Bank Alior), a inne banki wprowadziły dodatkowe prowizje, aby w ten sposób ukryć swój sposób na zarabianie.

Otwierając darmowe konto osobiste dla siebie z pewnością otrzymamy propozycje otwarcia konta dla dziecka, które ukończyło 13 rok życia. Konto oszczędnościowe dla dziecka wcale nie jest takim głupim pomysłem.
Pomimo tego, że nasze dziecko nie pracuje, nie posiada stałych dochodów, to takie konto może go uczyć oszczędzania, dysponowania swoimi pieniędzmi, a także w młodym wieku oswoi się z zasadami systemu bankowego oraz rynkiem bankowym.