Jak i gdzie dostaniesz dopłatę do kredytu hipotecznego

Dzięki programowi dopłat rządowych osoby nie pozostające w związku małżeńskim, przestały być dyskryminowane w kwestii pomocy państwowej we wzięciu kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny dla singli realizowany jest na podobnych założeniach, co kredyt hipoteczny dla małżeństw – dopłata do kredytu od państwa opiewa na okres 8 lat i jest pewną stałą kwotą, wyliczoną na podstawie stopy referencyjnej z ostatnich trzech miesięcy.

Co miesiąc przez cały okres trwania kredytu, Twoja rata będzie niższa. Teoretycznie singiel jest idealnym kredytobiorcą. Nie ma na utrzymaniu rodziny, a w związku z tym ma mniejsze wydatki i najczęściej mniej zobowiązań finansowych. Jego dążenia skoncentrowane są na karierze i pracy, co jest gwarantem płynności finansowej i systematycznego spłacania rat.

 

Kredyt hipoteczny dla singla

Singiel także statystycznie częściej niż osoba posiadająca rodzinę sięga po dobra materialne wymagające większego nakładu gotówkowego – samochody, wycieczki czy drogie gadżety elektroniczne. Jeśli nie ma odłożonej pewnej puli gotówki, pozwalającej mu zrealizować te cele, chętnie sięga po kredyty gotówkowe.

Dzięki największemu i najwygodniejszemu w użyciu medium komunikacyjnemu, jakim jest internet, możesz sam, przy pomocy odpowiednich narzędzi i informacji na stronach internetowych, wyszukać interesujące Cię oferty kredytów hipotecznych, dostępnych na rynku i odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy dostanę kredyt mieszkaniowy?” Bez zbędnego pośpiechu i konieczności odpowiadania na pytania, możesz przygotować się do rozmowy z przedstawicielem banku.

Dzięki temu będziesz wiedział, jakie elementy oferty najbardziej Cię interesują i ustalisz swoje oczekiwania względem tego, co proponuje Ci bank. Będziesz też umiał określić, jaki kredyt hipoteczny jest teraz najtańszy i najkorzystniejszy pod względem usług dodatkowych banku.

 

Wyszukiwarka kredytów hipotecznych

Innym rozwiązaniem niż samodzielne korzystanie z wyszukiwania kredytu przez internet jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Osoba taka jest niezależna i w pełni obiektywnie potrafi ocenić, która z ofert proponowanych przez banki jest optymalna dla Ciebie.

W przypadku doradcy, zatrudnionego przez konkretny bank oczywistą sprawą jest, że będzie optował za ofertą właśnie tego banku.

Natomiast niezależny doradca z właściwą sobie precyzją umiejętnie doradzi Ci, jaka oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza finansowo, pomoże rozpisać plan spłacania kredytu oraz wytłumaczy mechanizmy ekonomiczne, rządzące rynkiem kredytów hipotecznych, co zapobiegnie podejmowaniu przez Ciebie pochopnych decyzji.

 

Poniżej narzędzie które wskaże Wam aktualnie najtańszy kredyt hipoteczny dla singli i nie tylko.