Które to najlepsze konto dla nieletnich?

Coraz więcej niepełnoletnich osób chce mieć swoje własne konto bankowe? Czy to coś złego? Oczywiście, że nie.

Większości nastolatków otrzymuje kieszonkowe, bądź już sobie dorabia. Trzymanie pieniędzy w formie gotówki jest dziś mało bezpieczne, ale też mało użyteczne. W końcu żyjemy w dobie komputerów. To właśnie w sieci robimy najwięcej zakupów.

Dzięki posiadaniu konta bankowego jesteśmy w stanie zrobić owe zakupy czy doładować sobie telefon. Korzystanie z konta bankowego pozwala również dzieciom poznawać produkty bankowe i całą zasadę ich działania. Takie tematy jak oszczędzanie nie powinny wtedy dla nich stanowić problemu.

 

Pytanie jednak brzmi jakie jest najlepsze konto dla nieletnich?

W tej chwili większości banków ma przygotowaną ofertę dla dzieci powyżej 13 roku życia. Założenia pierwszego konta nie jest niczym trudnym, ale musimy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, aby je uruchomić wymagany jest zazwyczaj podpis naszego opiekuna prawnego.

Poza tym warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy dotyczących samego konta bankowego. Mowa tu głównie o opłatach. Otwierając konto dostaniemy kartę. I tutaj należy sprawdzić czy będzie nas ona coś kosztowała. Zazwyczaj jest ona darmowa. Ale często znajdziemy tu „haczyk”.

Bowiem będzie ona darmowa tylko wtedy, kiedy zapłacimy kartą co najmniej kilka razy w ciągu miesiąca – choć jest to rzadkością.

 

Niektóre banki co miesiąc ściągają również z naszego konta opłaty za prowadzenie rachunku, a nawet za wykonane przelewy. To zjawisko również nie występuję często, dzięki dużej konkurencji na rynku otworzenie konta jest darmowe. Kolejną kwestią jest dostępność do bankomatów – dobrze jest, kiedy banki akceptują wypłaty ze wszystkich bankomatów. I chyba najważniejsze sprawa, czyli zniżki. Banki oferują wiele promocji, a w przypadku kont dla nieletnich są to zniżki np. do szkół językowych, kin, restauracji, itp.

Według porównywarki kont bankowych dla nieletnich najlepszymi propozycjami dla młodzieży oferują banki takie jak: mBank, WBK i ING. Różnią się one niuansami, zatem ostateczna decyzja należy do zainteresowanych.