Konto z kartą kredytową – czy warto?

Zakładając konto bankowe, każdy bank będzie chciał nam dać kartę kredytową. Oferty poszczególnych instytucji są różne, w jednych jest darmowe prowadzenie konta, w innych wypłaty we wszystkich bankomatach.

Zakładając konto w banku i chcąc mieć karty kredytowe porównanie ofert poszczególnych banków pozwoli nam znaleźć najkorzystniejszą ofertę i wybrać najtańszą kartę płatniczą Visa bądź Mastercard (w zależności jakie karty oferuje nasz bank).

Oprócz porównania, w internecie są strony reklamujące najlepsze karty kredytowe. Karty kredytowe ranking mają zupełnie różny, zależnie od oferty banku, ilości bankomatów, kosztów wypłat w innych bankomatach itd.

 

Często dają banki karty kredytowe każdemu klientowi zakładającemu konto osobiste, mając nadzieję na nieoparcie się pokusie korzystania z nich. Jest to szczególnie trudne dla osób będących w ciężkiej sytuacji finansowej, gdyż działa to na zasadzie dawania pieniędzy do ręki, a późniejszego upomnieniu się o nie, a osoby takie często nie mogą oprzeć się pokusie skorzystania z tych kredytowych pieniędzy, bez wnikliwego zapoznania się z umową o prowadzenie karty.