Jakie są to najkorzystniejsze lokaty bankowe

najkorzystniejsze lokaty bankowe

Jeżeli chcemy zabezpieczyć swoją przyszłość oraz naszych dzieci, to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu kapitału. Nie musimy mieć wcale dużych oszczędności, żeby ulokować swoje pieniądze na dobrze oprocentowanej lokacie.

Trzeba jedynie sprawdzić jakie są najkorzystniejsze lokaty bankowe, które przyniosą nam największy zysk w jak najkrótszym czasie.

Nie zwracajmy uwagi jedynie na oprocentowanie lokat, ale także na ich rodzaj, czas trwania oraz szczegółowe warunki podpisywanej przez nas umowy z bankiem. W wyborze odpowiedniej lokaty na pewno pomoże nam ranking lokat, który bez problemu znajdziemy w Internecie.

Porównanie lokat dostępnych na rynku jest wskazane przed podjęciem decyzji, lecz niestety czasami wybieramy lokatę bez uprzedniego porównania.  Najlepsza lokata – czyli jaka?  Najlepsza lokata to taka, która przyniesie nam spory zysk, spełni wszystkie nasze oczekiwania oraz zapewni nam płynność finansową. Tak naprawdę dla każdego z nas inna lokata będzie tą najlepszą.

W końcu każdy z nas ma inne oczekiwania, chociaż cel wszyscy mamy taki sam – chcemy, żeby lokaty bankowe odpowiednio zabezpieczały nasz kapitał i przynosiły jak największe zyski.

 

Podczas wyboru lokaty zwracamy uwagę przede wszystkim na wysokość oprocentowania, czas trwania, minimalny wkład oraz możliwość zerwania umowy z bankiem przed czasem jej zakończenia. Najlepszą lokatą wydaje się być ta, która zapewnia możliwość korzystania z naszego kapitału w każdym momencie bez ryzyka, że stracimy odsetki. Osoby nie bojące się ryzyka i chcące więcej zyskać uważają zapewne, że najlepszymi lokatami są lokaty strukturyzowane, czyli umożliwiające inwestowanie.

 

Czy każda nawet najkorzystniejsza lokata przynosi zysk? 

Z założenia wszystkie lokaty bankowe po pewnym czasie powinny nam przynieść zysk. Trzeba jedynie dostosować się do warunków umowy, którą podpisujemy z przedstawicielem banku. Przede wszystkim chodzi o zapis dotyczący konsekwencji zerwania umowy przed czasem jej zakończenia.

W przypadku niektórych lokat związane jest to bowiem z tym, że w ten sposób tracimy wypracowane odsetki, więc w rzeczywistości nic nie zarabiamy. Warto także wspomnieć o lokatach, w których połowa kapitału inwestowana jest na giełdzie.

 

Decydując się na taką lokatę bankową musimy niestety liczyć się ze stratą części pieniędzy, ale ryzyko jest praktycznie minimalne i każdy bank powinien nas o tym poinformować. W końcu bankom też zależy na tym, żebyśmy byli zadowoleni z lokat, które oferują.

Jednak to my podejmujemy decyzję i powinniśmy o lokacie dowiedzieć się jak najwięcej zanim podpiszemy umowę. Przed podpisaniem umowy mamy prawo pytać o wszystkie szczegóły, więc korzystajmy z tego. Doradcy bankowi są właśnie po to, żeby nam wszystko wytłumaczyć i poinformować nas o jakiejkolwiek możliwości ryzyka utraty włożonego przez nas kapitału.

 

Jeżeli w danym banku nie otrzymamy interesujących nas informacji, to jest to dla nas wyraźny znak, aby swoje pieniądze powierzyć innej placówce.