Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Uważa się, że nadal wielu Polaków nie potrafi oszczędzać. Żyją za tyle, za ile wynosi ich miesięczna pensja. Tutaj można polemizować, ponieważ osoba, która pracuje na trzy osoby, a zarabia minimalną krajową może zapomnieć o oszczędzaniu. Dla niej najważniejsze jest, że starcza do końca miesiąca. Są jednak i ci szczęściarze, którzy mają oszczędności i rozmyślają, gdzie je ulokować?

Czy wybrać lokaty bankowe, a może konta oszczędnościowe? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być druga opcja, która jest alternatywą opcji pierwszej. Owszem mamy tu do czynienia z niskim oprocentowaniem, ale warto zwrócić uwagę na zalety posiadania konta oszczędnościowego.

 

Poza tym często instytucje bankowe są w stanie zaoferować nam lepsze warunki, ponieważ liczy się dla nich każdy nowo pozyskany klient. Dla nas samych istotnych jest kilka ważnych aspektów, które decydują o tym, że wybieramy konto zamiast lokaty. Pierwszą i chyba najważniejszą różnicą jest możliwość wpłacania i wypłacania z konta pieniędzy. Dostęp do naszych środków pieniężnych mamy cały czas.

 

Oczywiście może je traktować jako lokatę – wpłacić znaczną część gotówki i jej po prostu nie wypłacać. Jednak kiedy nagle będzie potrzebować pieniędzy w przypadku konta oszczędnościowe możemy je wypłacić w każdej chwili. To duży plus dla tej opcji. Kolejna ciekawą kwestią jest fakt, że przypadku konta „pracuje” zazwyczaj już nasza pierwsza złotówka. Kiedy to w lokacie należy wpłacić minimum 3 tysiące złoty.

 

Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Oczywiście poprzez porównanie kont oszczędnościowych. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne dla nas szczegóły. Zobaczmy, które konto jest godne naszej uwagi, a które nie. Wtedy też warto udać się osobiście do placówek.

Po co? Posiadając większą gotówkę możemy często się z bankiem dogadać i mieć jeszcze lepsze warunki. Należy również zwrócić uwagę, że konto oszczędnościowe nie przetrzymuje naszej gotówki przez np. trzy miesiące.

Jak to często występuje w przypadku lokaty. To naprawdę bardzo ciekawy produkt bankowy, godny uwagi każdego z nas.