Jak założyć konto w banku ?

Posiadanie konta bankowego w dzisiejszych czasach jest niemal podstawą. Nieliczna jest grupa osób, która za rachunki płaci udając się do jednej z wielu placówek swojego banku. Owszem, w przeważającej części są to osoby starsze. Ale i one coraz częściej korzystają z możliwości Internetu.

Chętnych na posiadanie własnego i w dodatkowo darmowego konta bankowego jest coraz więcej – coraz częściej są to nastolatki i właśnie seniorzy. Ich obsługa online jest bardzo prosta i nie sprawia większych problemów. Osobiste konto bankowe możemy założyć zazwyczaj na dwa sposoby – w placówce banku i poprzez Internet.

 

Jak założyć konto banku?

W tym przypadku cała procedura jest wykonana zazwyczaj w ciągu jednego dnia. Korzysta z niej wiele osób, ponieważ mamy w czasie rzeczywistym kontakt z ekspertem, który jest w stanie od razu odpowiedzieć na trapiące nas pytania. Jeśli chodzi o samą procedurę to jest ona szybka, a konto w niektórych przypadkach jest od razu aktywne. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera możliwość założenia konta online.

Jego założenie jest równie proste, choć tutaj procedura trwa nieco dłużej.

Po pierwsze należy wejść w wyszukiwarkę i wpisać odpowiednie frazy typu: konto bankowe online. Po tym zobaczymy wiele wyników, które w swojej treści będą opisywały konta, które proponują nam banki.

Po wyborze odpowiedniego banku i produktu (konta bankowego) możemy zacząć jego zakładanie. W większości bankach procedura wygląda podobnie. Najpierw wypełniamy wniosek, przy czym pamiętajmy, aby podawać swoje prawdziwe dane.

Po automatycznym wysłaniu wniosku online możemy oczekiwać telefonu ze strony banku, który będzie chciał potwierdzić nasze dane osobowe i umówi nas z kurierem. Po co kurier? Po to, aby własnoręcznie podpisać dwie umowy, z czego jedna trafia do nas, a druga do banku. Tyle właśnie trwa zakładanie konta w banku. Należy jeszcze wspomnieć, że po tym otrzymamy PIN oraz kartę w oddzielnych listach.

 

Jak widać nie jest to bardzo czasochłonny i trudny proces. Samo konto bankowe warto posiadać, ponieważ dzisiaj wiele transakcji jest zawieranych właśnie poprzez transakcje online.