Darmowe konta bankowe dla dzieci to standard

Dzieci od lat 13 mogą już otwierać konta bankowe. Konto w banku dla nieletnich to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą kontrolować wydatki swoich pociech. Może niektórym wyda się lekkomyślne i niepotrzebne zakładanie dziecku konta w banku. Jednak rozważmy wady i zalety takiego rozwiązania.

 

Darmowe konto osobiste w banku dla dzieci nie jest kontem, które dziecko może samo otworzyć.

Potrzebujemy zatem zgody rodzina lub innego opiekuna, który zgodzi się na założenie rachunku – jest to duża zaleta. W każdej chwili możemy wejść przez Internet na konto dziecka i sprawdzić jego stan – to pozwala na dyskretną kontrolę wydatków. Dziecko czuje się bardziej dojrzałe posiadając kartkę do bankomatu.

 

Konto bankowe dla nieletnich,

ma wiec już kilka zalet, które mogą nas przekonać do siebie. Jeśli chcemy, możemy jako rodzice ograniczyć takie konto. W takim wypadku dziecko będzie miało do dyspozycji tylko daną kwotę dziennie czy też miesięcznie – wszystko zależy od tego co ustalimy podczas zakładania konta.

Oczywiście w późniejszym czasie wszystko da się zmienić np. zwiększyć tak zwaną dniówkę. Kolejną zaletą jest to, że nasza pociecha nie będzie biegała po ulicy z dużą ilością pieniędzy, a co za tym idzie, będzie mniej narażone na zaczepki innych i kradzieże.

Karta bankomatowa która będzie posiadało nasze dziecko jest odpowiednio zabezpieczona tak zwanym pinem, które zna tylko dziecko i my. Zatem nic z konta bez własnej ingerencji nie zginie. Chcąc dać dziecku trochę swobody i uczynić z niego kogoś bardziej dojrzałego i odpowiedzialnego, możemy założyć mu konto w banku dla dzieci.


Ponieważ dziś to coraz młodsi dokonują więcej zakupów, w tym znaczną ich część za pośrednictwem internetu to darmowe konta bankowe musiały przez banki zostać stworzone także w wersjach dla dzieci i młodzieży.

To jednak nie koniec, ponieważ rodzice, z dbałości o swoje dzieci często decydują się, aby założyć konto oszczędnościowe dla dziecka. W ten sposób przygotowują prezent na osiemnaste urodziny albo wyprawkę dla studenta – podejść i możliwości jest nieskończenie wiele.

I właśnie dlatego powstało już niejedno konta osobiste zestawienie, które umożliwia porównywanie poszczególnych kont, jako, że każdy bank oferuje zazwyczaj kilka planów taryfowych, w ramach których konta różnią się kosztem prowadzenia rachunku, ale i możliwościami, jakie udostępniają swoim użytkownikom.

Warto zawsze przejrzeć podobne opracowania, ponieważ w dużym stopniu mogą nas one uchronić przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy na rzeczy zbędne. W razie potrzeby zawsze można zmienić plan taryfowy na szerszy, żaden bank nie utrudnia takiego posunięcia. Także konta dla dzieci są w odpowiednim momencie przekształcane na wskazane konto w takim czy innym planie taryfowym, według wskazania dziecka lub rodzica.