2018 – szukamy najtańszego konta dla dziecka i siebie

Banki na początku 2016 roku „biją” się o każdego klienta. Konkurencja jest bardzo duża, a ludzie ze swoimi dziećmi idą tam gdzie jest najtaniej. Kiedy widzimy reklamę w telewizji zauważamy tylko jedno – wielkie zero za większość opłat – ale czy tak jest faktycznie …

Mały druczek już dla niektórych z nas jest niewidoczny, a w nim pełno „haczyków”. Dziś otworzenie konta bankowego nic nas nie kosztuje.

To podstawa i szukając go nie powinniśmy nawet się tym interesować. To samo można również powiedzieć o wykonywaniu przelewów online.

Dla instytucji bankowych konto bankowe to jedynie zaproszenie klienta i oferowaniu mu dalszych produktów i usług, które dla banku dają możliwość zarobienia. Mimo to nadal musimy uważać na to gdzie zamierzamy otworzyć konto bankowe.

 

Najtańsze konto bankowe to takie, w którym nie ma opłat za jego otworzenie oraz wykonywanie przelewów. Jeśli chodzi o kartę to tutaj również tych opłat nie musimy wykonywać o ile np. zrobimy nią kilka razy płatności w sklepach. Nie należy jednak aż tak bardzo bać się o odpowiednią decyzję.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego konta jest ważny, ale w każdej chwili możemy zrezygnować z usług danego banku. Jedno konto nie musi być nam przypisane do końca życia. Należy iść tam gdzie dają nam najlepsze warunki. I tu wynika kolejny problem wielu klientów, którzy pobierają kolejne produkty tam gdzie mają np. wcześniej zaciągnięty kredyt. Na takich zachowaniu często możemy stracić, bo inny bank akurat w tym samym czasie oferuje jeszcze lepsze warunki.

Jak to sprawdzić? Poprzez ranking kont osobistych.

To bardzo ciekawe narzędzie, dzięki któremu każdy znajdzie najbardziej optymalne dla siebie konto. Co najważniejsze nie musimy się na tym znać, ponieważ przedstawione tam informacje są czytelnie rozpisane. W placówkach bankowych nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć pracownika, a tu sami możemy szybko podjąć odpowiednią decyzję. Co ważne, coraz więcej banków proponuje nam otworzenie konta online.

Dzięki temu od razu możemy złożyć wniosek i czekać na telefon od konsultanta z banku i mieć konto w kilka dni ot tak.